"Nisam zlostavljala nijedno od svoje djece", rekla je LaVona "Sandy" Golden. … - -- Bivša olimpijska umjetnička klizačica Tonya Harding rekla je da ju je majka m altretirala cijelo vrijeme njenog djetinjstva, uključujući da je jednom bacila nož na nju, i da je bilo kakva podrška njene majke stigla na emocionalna cijena.

Da li je LaVona snimila Tonyu?

Da li je LaVona pokušala snimiti kako Harding daje inkriminirajuće izjave? Prema Hardingu, da, ali ne u njenom domu kao predstavljeno je u Ja, Tonya.

Je li Jeff pucao na Tonyu?

U januaru 1994, Harding se uplela u kontroverzu kada je njen bivši muž, Jeff Gillooly, organizovao napad na njenu kolegicu iz SAD-a u klizanju Nancy Kerrigan. Obje žene su se zatim takmičile na Zimskim olimpijskim igrama u februaru 1994., gdje je Kerrigan osvojila srebrnu medalju, a Harding je završio na osmom mjestu.

Je li Margot Robbie zaista klizala u I Tonya?

Kao dio svog procesa treninga za "Ja, Tonya", Margot Robbie je svaki dan provodila sate na klizalištu kako bi se pripremila za ulogu Tonye Harding. … Na kraju, Robbie je mogao klizati snažno i brzo i izvoditi visoke udarce i prevrtanja glavom. Mogla je čak izvesti elemente prije i poslije trostrukog aksela.

Je li film Tonya tačan?

Da. I, Tonya istinita priča potvrđuje da su se oboje takmičili za prvo mjesto među američkim klizačima. Tonyin revolucionarni trostruki aksel na američkom prvenstvu u umjetničkom klizanju 1991. pomogao joj je da osvoji prvo mjesto, dok je Kerrigan osvojila bronzu. … Njihovo rivalstvo je prevazišlo zdravu konkurenciju.